جواهر با ارزش ارمنستان، دریاچه سوان!

دریاچه سوان که با سواحل آفتابی و مناظر رویایی اش،در میان جاذبه های گردشگری ارمنستان جواهر با ارزش شده در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی ایروان و در استان گغارکونیک قرار دارد. این دریاچه که بزرگ‌ترین دریاچهٔ قفقاز و از بزرگ‌ترین دریاچه‌های کوهستانی آب شیرین در جهان است در بلندای ۱۹۱۶ متری سطح دریا واقع شده است. نام سوان از ریشهٔ اورارتویی سیونا و به معنی «سرزمین دریاچه‌ها» گرفته شده‌است. حدود ۳۶ جویبار به این دریاچه می‌ریزند و تنها رودخانه‌ای که از سوان سرچشمه می‌گیرد رود هِرازدان است که خودش را به رود ارس می رساند تا به کشور همسایه ایران برسد و در نهایت به دریاچه ی خزر…

از گردشگاه‌های پیرامون دریاچه سوان، چشمهٔ آب معدنی دیلیجان و شهرستانی به همین نام است. ماهی قزل‌آلای مشهوری به نام ایشخان (شاهزاده) بومی این دریاچه است. دریاچه سوان در حال حاضر تنها دریاچه ای است که در داخل مرز ارمنستان امروزی قرار دارد. این دریاچه کوهستانی بیش از 5% از مساحت کل ارمنستان را دربرمی گیرد. از تفریحات موجود و پرطرفدار دریاچه سوان در میان گردشگران تور ارمنستان میتوان به تفریحات آبی چون: قایق سواری، جت اسکی و شاتل  … و از دیگر  تفریحات میتوان به ماهیگیری، اسب سواری و پاراگلایدر اشاره کرد.

 

ارسال پاسخ

متن ابزارک

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سلوی سیر با اجرای تورهای گردشگری متنوع به اقصی نقاط جهان، سهم بزرگی را از انتقال فرهنگ گردشگری به خود اختصاص داده است. باید توجه داشته باشیم که امروزه از این حرکت با واژه ی «صنعت» نام برده می شود که نشانگر اعتبار و اهمیت این حرفه در تمام دنیا است .

آخرین دیدگاه‌ها